​​VAKO VAGON A.Ş.   2007 yılında, 50 yılı aşan sanayi bilgi birikimi ve tecrübenin son noktasında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde kurulmuştur.

TCDD dışında yük vagonu imal eden ilk özel sektör firması olması sebebiyle, üretim lisansını alabilmek için 2 yıllık bir mücadelenin sonucunda 2009 yılında vagon üretim lisansını alarak üretime başlamıştır.

Amacımız; sektörde uluslararası normlarda değişen teknolojilere uyumlu üretim yapan, sürekli daha ileri ve yüksek teknoloji kullanarak, ulusal ve uluslararası demiryolu dünyasının vagon taleplerini karşılamaktır.

Beypazarı ve Temelli bölgesinde kapalı olarak 10.000 m2 ve açık olarak 25.000 m2, toplamda 35.000 m² üzerine kurulu iki fabrikamızda imalat yapılmaktadır.
Fabrikalarımızda imalat alt yapısını oluşturan tüm makine ve ekipmanlarımız son teknoloji ile donatılmıştır. Çalışanlarımızın engin iş deneyimi ve tabii tutuldukları sürekli eğitim ile müşteri memnuniyeti garantimiz altındadır.

Buna bağlı olarak; 2012-2015 yılları arasında, Türkiye’de özel yük vagonu pazarının %95 tercihi VAKO VAGON olmuştur ve olmaya devam edecektir.

2015 yılında Technical Specifications for Interoperability (TSI) alt yapısı komple tamamlanmış olup, platform vagonda eksper olan VAKO TSI belgesiyle uluslararası pazarda da yerini alarak bütün hızıyla yoluna devam etmektedir.

2015 yılında Entity Charge of Maintenance (ECM) belgesi ile bakım tamir üstünlüğüne de sahip olan VAKO, işçilikten üretime tüm proseslerde standardizasyon belgelerini bünyesinde bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz