İstanbul boğazında Demiryolları Makinistleri Derneği İstanbul Şubesi tarafından verilen iftar yemeğinde, 1.Bölge Demard İstanbul Şubesi Başkanı Serdar BAKIRDÖKEN ilk konuşmayı yaparak. Konuklara stresten uzak bir iftar yemeği için boğazda planlama yaptıklarını, katılımlarından dolayı herkesede teşekkür etti.

Demard Genel Başkanı Nami ARAS konuşmasında “Demard yemeğine katılımlarından dolayı, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT‘a, bölge müdürüne, daire başkanları, departman müdürleri, demard yöneticileri ve üyeleri aynı zamanda eski demiryolculara teşekkür etti. TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT‘un yoğun programına istinaden bu programa katılımından dolayı teşekkür ederek. Makinistlere karşı verdiği önem ve değeri kendilerinin çok iyi bildiğini, bu yüzden kendilerine teşekkür ettiklerini söylediler. ARAS bir konuya da işaret ederek Genel Müdür Veysi KURT’un demiryolu kazalarından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirerek makinistlere de bu konuda azami önem göstermeleri gerektiğini hatırlattı.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT konuşmasında, TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin her kademesinde bulunan tüm personelin işlerinin zor ve ağır olduğunu dile getirmiştir. KURT Makinistliğin ne kadar zor olduğunu bildiğini aynı zamanda, kendisinin de ara ara lokomotiflere binerek yaşamış olduğunu belirtererk izlenim ve gözlemlerini aktarmıştır.

Veysi KURT TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin 5 aylık sürede bir önceki yıla göre,

Yük taşımacılığı 700 bin Ton arttığını,

Yük taşıma trafiği 1 milyar ton/km arttığını

YHT sayısı zam yapılmamasına rağmen %25 arttırılarak gelirlerin 20 Trilyon arttığını,

Yük taşımacılığında gelirler 50 Trilyon artarak maliyetlerin ise 30 Trilyon düştüğünü,

Bir önceki yıla göre de 100 Trilyonluk bir perfomans ile yollarına emin adımlarla ilerlediklerini ifade ettiler.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT demiryolunun ülke ekonomisine katkı sağladığını ifade ederek, demiryolunda çalışan tüm personelin işlerinin zorluğuyla birlikte bu işlerin uzmanları olduklarını ifade etti. Kazalarla ilgilide maksimum dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatarak. Sağlıklı ve güvenli bir taşıma yapılması için hepbirlikte çaba göstermelerini istedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz