Kamu, üniversite ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı İstanbul – Pullman Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. 3 – 5 Mayıs tarihleri arasında açık olacak “Geleceğin Üretim Sistemleri’nde AR-GE İşbirlikleri” temalı Zirve’de şirketler ve özel sektör arasındaki AR-GE projeleri ve yatırım imkanları değerlendiriliyor.

Düzenlenen fuarın amacı; Kamu, Üniversite ve özel sektör başta olmak üzere ülkenin kalkınma hedefleriyle bütünleşik bir şekilde kurumlar ve kişiler arası bilimsel ve ticari işbirliği zeminin oluşturulması, yapılan hizmet ve faaliyetlerden ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması olarak belirlendi.

Kalkınma Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, TÜBİTAK ve YÖK işbirliğiyle organize edilen fuarın açılışı Kalkınma Bakan Yardımcısı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar ve Müsteşar Yardımcıları, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt ve Bağlı Ortaklıkların Genel Müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’nda TÜDEMSAŞ’ın standında geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Zirve ve AR-GE faaliyetleri ile ilgilenen paydaşlar ve ulusal ve uluslararası alanda faaliyet yürüten sektörün uzmanları ile bir araya gelindi.

 

KAYNAK : TÜDEMSAŞ

ABA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin