GÖZEL,”ŞAMPİYONLUĞU ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUM”

Türkiye’nin 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda en iddialı olduğu branşlarından biri olan Güreşte Sivas’lı Sivas Demirspor Kulübü güreşçisi Dursun Gözel Olimpiyat 3.sü oldu.

İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Samsun’un Kavak İlçesinde yapılan müsabakalarda rakiplerine minderi dar eden 86. Kg güreşçisi Dursun Gözel ilk olarak Ermeni Güreşci Nikoghosyan Narek’i 50.saniyede 10-0 mağlup etti. Çeyrek Finalde Ukranya’lı rakibi Chervonenko Anatoli’ye 6-0 kaybederek, Altın madalya şansını kaçırdı. Dursun Gözel Belaruslu rakibi Valiayeu’yu müsabakanın 25.saniyesinde tuşla yenerek 3.lük maçı oynamaya hak kazandı.

86 kg’da Bronz madalya için mindere çıkan Sivas Demirspor Kulübü Sporcusu Dursun Gözel Bulgar Rakibi Tsenev Angel İliev’i 10-1 mağlup ederek Ülkemize Olimpiyat 3.lüğünü kazandırdı.

Samsun’da düzenlenen Deaflympics 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Sivas Demirspor Kulübü Güreşçisi Dursun Gözeli Ailesi ve Sivas Demirspor Kulübü Yönetimi ve Güreş camiası Samsun’da yalnız bırakmadı.

Şampiyon Güreşçi Dursun Gözel Olimpiyat oyunlarında elde edilen bu başarıda her zaman yanımda olan başta aileme, sonra kulübüm Sivas Demirspor camiasına, Sivas’tan müsabakalarıma gelen büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Ülkeme bir madalya kazandırdığım için çok mutluyum. Bu madalya ile aktif güreş hayatımı burada noktalıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz