Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü ve beraberindeki heyetle birlikte GAZİRAY projesinde incelemelerde bulundu.

Ülkemizin hızla gelişen şehirlerinden Gaziantep’de raylı ulaşım sisteminin payını yükseltmeye yönelik olarak TCDD ve Büyükşehir Belediyesinin iş birliğiyle uygulamaya konulan GAZİRAY projesi hızla ilerliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanlığında düzenlenen GAZİRAP projesiyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte toplantıya katılan Apaydın, toplantının ardından Başkan Şahin ile birlikte inşaat sahasına geçerek incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Apaydın, 27 km uzunluğundaki proje kapsamında toplam 112 km yeni demiryolunun yapılacağını kaydetti. Tüm hemzemin geçitlerin alt ve üstgeçit haline dönüştürülerek, yayalar ile demiryolu ve karayolu ulaşımının güvenli hale getirileceğini ifade etti. Apaydın, “Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz şehre özgün GAZİRAY projemiz, güzide şehrimiz Gaziantep’in değerine değer katacak.” şeklinde konuştu.

GAZİRAY İLE GÜNDE 100 BİN YOLCU TAŞINACAK

OSB’deki Başpınar İstasyonuyla Küçük Sanayi Bölgesindeki Mustafayavuz arasında uygulanacak proje kapsamında hattın yapımı TCDD, istasyonların yapımını da Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Yüklenici firmaya 28.02.2017 tarihinde yer tesliminin yapıldığı proje kapsamında kazı çalışmalarına başlanılmış olup 2 adet menfezin de inşaatı da tamamlandı.

Proje tamamlandığında saatte 120 km hızla seyredebilecek, engelli yolcuların da rahatlıkla erişim sağlayabilecekleri banliyö trenleriyle günlük 100 bin yolcu taşınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz