Türkiye Lojistik Master Planı (TLMP) Çalıştayı Ankara’da Yapıldı

Ülkemizin 2023 yılı hedeflerini ve 2035 – 2050 hedef yılları vizyonunu kapsayacak ve ulaştırma – lojistik projeleri için temel ilke ve politikaları belirleyecek olan Türkiye Lojistik Master Planı (TLMP) projesi hazırlama çalışmaları UDHB Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü idaresinde başlamıştır.
Projenin amacı; Türkiye’nin bölgesinde lojistik üssü olabilmesi, ekonomisinde lojistik faaliyetlerin payının arttırılması içinlojistik sektörünün ihtiyaçlarının belirlenerek ekonomik, sosyal ve teknolojik olarak hizmetlerin Türkiye genelinde sunulmasına imkan verecek ve ulaştırma türleri bütünleşik olacak şekilde, yeni kurulacak lojistik köy/ merkez/üslerin yer seçim kriterlerinin belirlenmesi, mevcut olanların yeniden değerlendirilmesi ve diğer lojistik faaliyetlerin iyileştirilmesini sağlamaktır.
Yedi aşamada tamamlanması planlanan Türkiye Lojistik Master Planı projesinin hazırlanma sürecinde üç çalıştay düzenlenmesi planlanmaktadır. 25 Temmuz 2017 tarihinde Ankara’da yapılan ilk çalıştayda mevcut durum değerlendirilmesi, saha çalışmaları, veri toplama ve öngörülerin ortaya konulması konularında ilgili Bakanlıkların ve kurum/kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının, akademisyen ve lojistik alanında uzmanlaşmış sektör yöneticilerinin görüş ve önerileri alınmıştır.
Türkiye Lojistik Master Planı (TLMP) çalışmalarına DTD’yi temsilen Genel Müdür Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katılım sağlamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz